Jedzenie z drukarki 3d - Zdrowy styl życia

Jedzenie z drukarki 3d to już nie scena z filmu science-fiction!
Już obecnie istnieją na świecie restauracje, gdzie serwwane są potrwy z drukarki 3D.
Jak podają badania z 2018 roku przeprowadzone przez Global Food 3D Printing Market rynek druku żywności w 3D wzrosnąć ma do 2023 roku o blisko 40 % .
Te dane wydają się zwiastować prawdziwą rewolucję kuchenną, jaka na pewno się zdarzy, prędzej, czy później.
Już dziś możemy np. w londyńskim Food Ink, czy kalifornijskim Melisse zjeść prawdziwie „wydrukowane” potrawy!
Zobacz, co trzeba wiedzieć w tej kategorii i przekonaj się o sukcesie jedzenia z drukarki 3d.

Miłej lektury!

Jedzenie z drukarki 3d – co warto wiedzieć?

Na tę chwilę wydaje się, że jedzenie z drukarki 3d nie będzie jeszcze przez najbliższy czas realizowane w domach, ale na pewno może to być jakaś bliżej nieokreślona przyszłość.
Ze względu na wysokie koszty takich urządzeń wiele osób jeszcze sobie na nie nie pozwoli, ale zapewne wraz z popularyzacją takich metod produkcji żywności, także i one staną się bardziej dostępne.

Jedzenie z drukarki 3d
Jedzenie z drukarki 3d

Niemiej jednak zakłady żywności i restauracje już niedługo będą wykorzystywać taką formę serwowania dań.
Aktualnie, nie ma jeszcze chyba przepisu na wszystkie dania, jakie mogłyby powstać metodą „produkcji” jedzenia z drukarki 3d, ale wiele potraw da się już w ten sposób stworzyć.
Tutaj jeszcze drukarki 3D nie mogą wypiekać, lub robić bardziej skomplikowanych procesów, ale wraz z rozwojem technologii – jaka zresztą jest zawrotna – na pewno także i ta bariera zostanie przekroczona.

Jedzenie z drukarki 3d – jakie wybrać?

Początkowo drukarki 3D były wykorzystywane tylko do wyrobów cukierniczych, a obecnie wyglądające jak kuchenki mikrofalowe przyrządy są w stanie wytworzyć jedzenie z drukarki 3d.
Może to być zarówno sos do spaghetti lub pizza nakładana warstwowo. Pytanie tylko brzmi, czy społeczeństwo jest otwarte na takie zmiany i typy żywności?
Wydaje się, że tak i jest to nieunikniona przyszłość, jaka stanowi oszczędność czasu i pieniędzy dla restauracji.
Ważnym punktem stało się w tej dziedzinie odkrycie przez firmę Natural Machines urządzenia Foodini, jakie jest gotowe do produkcji jedzenia z drukarki 3d.
Ten sprzęt pracuje w trybie Android i wymaga tylko połączenia Wi-Fi, doskonale radzi sobie z niektórymi produktami, jak makaron czy krakersy i są też prowadzone prace nad wersją dla użytkowników domowych.

Jakie jedzenie z drukarki 3d wybrać?

Zobaczmy dalej!

Jedzenie z drukarki 3d – parametry

Zanim jednak dochodzi do stworzenia jedzenia z drukarki 3d należy zawsze sprawdzić parametry urządzenia, czy jest sprawne, jakie ma funkcje i jak wykona „robotę”.
Jeśli zatem jesteś resaturatorem, albo z innych względów potrzebujesz drukarki 3d, to sprawdź zawsze dobrze poniższe kategorie:

 1. Jakość
 2. Zastosowana technologia
 3. Cena
 4. Producent
 5. Rok wydania
 6. Gwarancja
 7. Innowacyjność
Jakie Jedzenie z drukarki 3d
Jakie Jedzenie z drukarki 3d

Rok jest o tyle istotny, że użyteczność jedzenia z drukarki 3d jest w procesie ulepszania, i jeśli postawimy na nowoczesne rozwiązania, jest szansa, że tak szybko się nie zdezaktualizują.
Ma to także wpływ na ogólną działalność sprzętu, typu szybkość i jakość druku.
Warto zatem rozejrzeć się za bardziej innowacyjną opcją, jaka posłuży nam na dłużej i przyniesie zyski, a nie tylko koszty, o jakich za chwilę.

Jedzenie z drukarki 3d – zalety i funkcje

Jedzenie z drukarki 3d ma wiele zalet, jakie podnoszą jego znaczenie już dziś, a na pewno i „jutro”.

Oto kluczowe walory:

 • Możliwość nadania określonego kształtu potrawie
 • Pełna kontrola nad zawartością składników
 • Wartości odżywcze i skład
 • Przydatność dla żywienia osób ze specjalnymi wymaganiami (sportowcy, dzieci, osoby starsze, pacjenci)
 • Możliwość zmiany konsystencji produktów
 • Opcja rozdrabniania i formowania na nowo
 • Alternatywa dla tradycyjnego jedzenia

Przykładowo dla dzieci ważne jest, aby w bardziej przystępny sposób zachęcić je do jedzenia np. niechcianych potraw, poprzez wmieszanie ich do ciekawie podanej żywności.
Ponadto, z takiej formy jedzenia z drukarki 3d mogą korzystać np. weganie i wegetarianie, a pacjenci w szpitalach mogą bez problemu korzystać z odpowiednio skomponowanej diety.
Co więcej, trwają prace nad skonstruowaniem urządzeń, jakie będą wykorzystywać resztki jedzenia, co może być rewolucją w tym zakresie, w dobie rosnącej świadomości ekologicznej.
Inną interesującą cechą jedzenia z drukarki 3d jest też kontrola absorpcji.

Jakie jedzenie z drukarki 3d będzie najlepsze?

Jedzenie z drukarki 3d staje się zatem rzeczywistością!
Pierwsze drukarki służyły do wyrobów czekolady, a dziś wydają się o wiele bardziej rozwinięte, jednak trzeba pamiętać, że nie służą one do całkowitego wytwarzania jedzenia, ale zmiany jego formy.

Materiał musi być w odpowiedniej konsystencji pasty lub puree, a proces tworzenia następuje przez rozdrabnianie i topnienie.
Obecnie najpopularniejsze jest wykorzystywanie jedzenia z drukarki 3d do dekoracji tortów i deserów, ale i ta technologia zaczyna wkraczać także do wsadów warzyw, takich jak: szpinak lub brokuły.

Wraz z rozwojem tej dziedziny możemy sobie tylko wyobrazić, na jakie możliwości ona pozwoli.
Jedzenie z drukarki 3d może niebawem zagościć także i na naszych talerzach, jako że jest spora szansa an produkcję masową drukarek 3D do żywności.

Cena jedzenia z drukarki 3d

Ceny drukarek są aktualnie dość wysokie, co stanowi główną barierę przeciw ich masowości.
Mogą kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy, a te najnowsze i najbardziej rozbudowane w funkcje urządzenia nie są powszechnie dostępne.
Udoskonalane modele są drogie i to chyba nikogo nie dziwi, ale ten fakt może ulec zmianie, więc bądźmy czujni!
Niemiej jednak z biegiem lat i takie innowacyjne jedzenie z drukarki 3d stanie się ogólnie dostępne.
Warto zainteresować się taką technologią już dziś, by w niedalekiej przyszłości wiedzieć, jak to działa.

Opinie o jedzeniu z drukarki 3d

Opinie o jedzeniu z drukarki 3d są nawet pozytywne. Klienci chwalą sobie estetykę podawanych potraw i ich fantazję, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci.
Taka aranżacja potraw może też być znakomitym sposobem na spędzenie miło czasu podczas Walentynek, lub innej okoliczności, gdzie np. poda się nam danie w kształcie serca.
Dziś jeszcze to może wydawać się nierealne i dla wielu osób niemożliwe, wręcz uważane za szkodliwe, ale jak pokazuje technika, bardzo możliwe, że będzie to prawdziwa rewolucja, a może i już jest.

Po to, aby przekonać się o walorach jedzenia z drukarki 3d wsytarczy poczytać w sieci, albo samemu udać się na drugi koniec świata, by zasmakować potraw z drukarki.
A może nie będzie tego trzeba robić poza krajem, gdyż taka technika „przyjdzie i do nas” i sami będziemy mogli przekonać się i ocenić, czy jedzenie z drukarki 3d jest smaczne.

Najlepsze Jedzenie z drukarki 3d
Najlepsze Jedzenie z drukarki 3d

Gdzie kupić jedzenie z drukarki 3d?

Jedzenie z drukarki 3d można kupić już w niektórych zakątkach świata, o czym wspominaliśmy.
Z kolei same drukarki do żywności nie są jeszcze bardzo popularne, ale można już je zdobyć, jeśli się dobrze poszuka.

A gdzie szukać?

Najlepiej w sieci lub znanych portalach sprzedających, rzadziej chyba w sklepach stacjonarnych, ale może w większych miastach jest taka możliwość.
Ogółem drukarki 3D stają się coraz bardziej znane, więc i te do jedzenia z drukarki 3d także najprawdopodobniej staną się oczywiste i szeroko osiągalne.
Trzeba się jednak przygotować na wysoki koszt, jaki zapewne za kilka lat już nie będzie tak kosmiczny.
Technika idzie do przodu i jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów-gości, podaj im jedzenie z drukarki 3d! Warto dopytać o wydruki 3d na zamówienie, które można dostarczyć do domu w łatwy sposób.

Jedzenie z drukarki 3d / Ranking najlepszych

Teraz, aby przybliżyć Ci konkrety na temat ceny i popularności poszczególnych rozwiązań do jedzenia z drukarki 3d, prezentujemy poniżej zestawienie najlepszych urządzeń w tym zakresie.
Oto one:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *